Znak SM MEZINÁRODNÍ MEDITAČNÍ SDRUŽENÍ NEJVYŠŠÍ MISTRYNĚ CHING HAI V ČESKÉ REPUBLICE

Otázky a odpovědi
Znak SM


Domů Meditace Quan-Yin Proč být vegetariánem Životopis Fotografie a obrazy Přednášky Knihy Kazety, video, CD Otázky a odpovědi Kontakty - Jiné informace Anglická část Slovenská část http://www.godsdirectcontact.org.tw/eng1/index.htm

Media Ke stažení

Poslední aktualizace
12.07.2020, 00:57

Otázky a odpovědi

Mnoho lidí se ptá, proč praktikujeme Metodu Quan Yin raději než jiné metody. Je to jednoduše proto, že to je metoda, kterou bychom měli praktikovat na prvním místě. Praktikujeme jiné metody jenom proto, že neznáme tuto pravou metodu. Slepě hádáme a snažíme se dělat co můžeme, dokud nenajdeme tuto pravou metodu a nezjistíme: "Och! Ztratili jsme tolik času v marnosti!"

Nejvyšší Mistryně Ching Hai, výňatek- Můžeme odkrýt celý vesmír, News 115

sm.gif(263 b)

Otázka: V křesťanské Bibli, ve Zjevení Sv. Jana, Sv. Jan řekl, že slyšel zvuk vody a viděl Ježíše zářit jako slunce. Znamená ten zvuk a světlo, že Jan praktikoval Metodu Quan Yin?
Mistryně: Ano. Ano. Ano. Můžeme to zažít právě nyní.

Nejvyšší Mistryně Ching Hai, Naslouchání našemu nitru, 05.května 2000

sm.gif(263 b)

Otázka: Vážená Mistryně, jestli během meditace uslyším nebo uvidím iluze, co mám s tím dělat? Děkuji Vám.
Mistryně: Iluze?
Otázka: Ano, iluze nebo falešné vize. Nebo jak rozlišujeme mezi Buddhou a Mayou, když máme tyto vize?
Mistryně: Řeknu vám to přesně během zasvěcení. Jestli nejste zasvěceni a meditujete doma, nezapomeňte opakovat jméno Buddhy nebo Ježíše; oni potom přijdou a pomohou. Jestli jsou příliš zaneprázdněni, potom vyhledejte mne. Budu se snažit vám co nejlépe pomoci. Najít mne je rychlejší, neboť jsme…, jak se to řekne…, protože jsme přátelé. Přátelé ne. Jak řeknete v čínštině "zdejší"? Zdejší. Já jsem zdejší, takže mohu nabídnout okamžitou pomoc.

Nejvyšší Mistryně Ching Hai, Naslouchání našemu nitru, 05.května 2000

sm.gif(263 b)

Zasvěcení je příležitost, která se objeví jednou za milion let. Pokud nevíte, co to znamená, alespoň v době smrti budete vědět. V tu dobu není nikdo okolo a nikdo vám nemůže dělat společnost. Žádné peníze vám nemohou koupit sílu. Žádná pozice vás nemůže ochránit od pekelného ohně. V tu dobu je Mistr jediný, který k vám přijde, a potom budete vědět.

Nejvyšší Mistryně Ching Hai, News 104, 25.srpna 1995, Hamburg, Německo

sm.gif(263 b)

Přínos meditace

"Metoda zlepšení naší praxe" - výňatek
Nejvyšší Mistryně Ching Hai
titulky 608
26.prosince 1997
čtyřdenní setkání, Washington D.C., USA, originál v angličtině


Někteří lidé mají zkušenost každý den; víte, uvnitř - světlo a zvuk. Někteří lidé mají jen zvuk, a světlo je chabé nebo mdlé, nebo se objeví pouze příležitostně. Někteří lidé mají hodně světla a zvuk je velice nejasný. Je to díky koncentraci. A také síla koncentrace je různá u každého člověka, karma, minulost a vztahy s ostatními, víte, různé druhy věcí. A lidé a věci, s kterými se kontaktují. Někdy také jedí nečisté jídlo, aniž by to věděli. Ano. A mají vztah s někým, kdo má příliš těžkou karmu, aniž by to věděli. Ano, ano. A… atd., atd. Ano?
Ale dokonce i v tomto případě se jejich život stále mění výrazně k lepšímu. A také se stávají více milující, moudřejší a svobodnější od tíhy spojení, lakoty, žádostí a utrpení tohoto světa.
To je to ovoce skutečného, inteligentního, oddaného a upřímného praktikujícího. Musíme praktikovat, abychom měli tyto výhody. Já si skutečně myslím, že to je způsob, jak změnit svět, jak změnit nejdříve nás samé. To je to jediné řešení, myslím.
sm.gif(263 b)

Nový pozitivní TV kanál

Přišla jsem abych vás vzala Domů

Tajemství duchovní praxe

Český rozhlas Pardubice, záznam besedy ze dne 13.9.2007
Zpět na začátek stránky

Obsah těchto stránek je proniknut milosrdenstvím a požehnáním Nejvyšší Mistryně Ching Hai.
Veškerá práva jsou vyhrazena. Žádná část nesmí být použita pro komerční účely. Originály jsou převedeny do českého jazyka v co nejvěrnější podobě. Prosíme, aby žádný z těchto materiálů nebyl upravován, krácen nebo doplňován či zveřejňován bez předchozího souhlasu Nejvyšší Mistryně Ching Hai. Tímto se příslušná osoba uchrání od spáchání zlého karmického skutku.
© Nejvyšší Mistryně Ching Hai.

Najdete nás na těchto akcích